15.08.2017 - 18:27
Венецуелскиот претседател Николас Мадуро издаде наредба на 26 и 27 август во целата земја да се организираат воени маневри, откако американскиот...
15.08.2017 - 18:21
Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун ги разгледува предлозите поднесени од неговата армија за стратегиски напад врз американскиот пацифички остров...
15.08.2017 - 13:25
Повеќе од 200 лица загинаа во последните денови во поплавите и свлечишта во Непал, Индија и во Бангладеш, соопштија денеска властите на тие земји....
15.08.2017 - 12:29
Осумгодишно девојче загина, а шестмина луѓе се тешко повредени кога автомобил влета во пицерија во гратчето Сет-сор, источно од Париз. Според...
15.08.2017 - 11:57
Пјонгјанг ќе го следи делувањето на САД па ќе донесе одлука дали ќе ги лансираат проектилите. Севернокорејската војска го претставила планот за...
15.08.2017 - 11:52
Венецуелскиот претседател Николас Мадуро издаде наредба на 26 и 27 август во целата земја да се организираат воени маневри, откако американскиот...
15.08.2017 - 11:38
Најдобар универзитет во светот е Харвард, а потоа следуваат Станфорд, Кембриџ, Мит, Беркли, Принстон, Оксфорд, Колумбија, Калифорнија и универзитетот...
14.08.2017 - 21:00
  Стотици лица загинаа во поплави и одрони што го погодија главниот град на Сиера Леоне, во западна Африка. Официјални лица велат дека е...