18.04.2017 - 15:22
Неправилностите би можеле да го сменат резултатот од неделниот референдум во Турција кој заврши со 51,4 насто за измени на Уставот и за поголеми...
18.04.2017 - 11:29
Едно лице загина, а две други се повредени синоќа при уривање на воен хеликоптер кој вршел тренажен лет во државата Мериленд, соопштија американските...
18.04.2017 - 09:38
Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји изјави дека прашањето со тензиите на корејскиот полуостров може да се реши само со дипломатски...
17.04.2017 - 20:31
Не стивнуваат реакциите по однос на вчерашното референдумско гласање во Турција. Првите реакции стигнаа од  меѓународните набљудувачи кои...
17.04.2017 - 19:54
Мал авион  се урна во населено место во Лисабон, во близина на супермаркет. Според пишувањата на медиумите, загинале пет лица, од кои четворица...
17.04.2017 - 16:18
САД и Јужна Кореја денеска го предупредија Пјонгјанг дека повеќе нема да толерираат ракетни или нуклеарни тестирања и најавија дополнителни санкции...
17.04.2017 - 15:38
Полицијата во Кливленд трага по маж, за кој постои сомневање дека убил човек и дека злосторството го пренесувал во живо преку Фејсбук. ...
17.04.2017 - 12:57
Најмалку 12 лица се повредени во напад извршен со киселина во еден ноќен клуб во Лондон, соопшти Скотланд Јард. Нападот се случил ноќеска по полноќ...