04.06.2017 - 15:02
Една од атракциите на овогодишниот Меѓународен економски форум во Санкт Петербург, е исложениот робот со кого посетителите на манифестацијата можат...
31.05.2017 - 11:33
iStyle повторно ја отвара својата Apple premium reseller  продавница, по реновирањето во Скопје City Mall, на 1 Јуни во 10:00 часот, нудејќи на...
17.05.2017 - 09:01
Во Македонија се регистрирани 1.440.000 корисници на интернет или 68,5 проценти од населението, а милион се приклучени на социјалната мрежа Фејсбук,...
14.05.2017 - 12:39
Од кибер нападот нападот што почна во петокот погодени се над 200.000 фирми и поединци во 150 држави, изјави шефот на Европол Роб Вајнврајт.  ...
13.05.2017 - 11:19
Најголемата европска компанија, специјализирана за разработка на антивирусен софтвер „Касперски Лаб“ регистрирала вчера 45 илјади хакерски напади во...
10.05.2017 - 19:56
Сеавус и Сеавус инкубатор втора година по ред организираа конференција посветена на иновациите и технологијата. Како што велат од компанијата, целта...
16.04.2017 - 12:42
Еден од твориците на интернетот и персоналниот компјутер, Роберт Тејлор, почина во 85-та година од животот во Сан Франциско. Тејлор боледувал од...
13.04.2017 - 13:03
Едно ново истражување спроведено од Холи Шакја од Калифорнискиот универзитет и Николас Кристакис од Јејл покажа дека секојдневното користење на...