09.10.2017 - 12:55
Суд во Босна и Херцеговина денеска го ослободи воениот командант на босанската Армија, Насер Ориќ од обвинувањата за злосторства врз затвореници од...
09.10.2017 - 11:53
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган,  вечерва пристигнува во дводневна официјална посета на Србија, заедно со голема делегација, составена...
07.10.2017 - 12:18
Во повисоките предели на делови од Србија и Босна и Херцеговина од ноќеска паѓа снег, кој предизвикува проблеми во нормалното одвивање на сообраќајот...
05.10.2017 - 10:08
Пред 17 години заврши владеењето на поранешниот српски претседател Слободан Милошевиќ, а одбележувањето на петтооктомвриските демонстрации веќе...
05.10.2017 - 09:46
Приштинските власти синоќа соопштија дека се откажале од барањето на Косово за членство во УНЕСКО и во Интерпол. Косовското министерство за...
04.10.2017 - 10:43
Грција и Македонија треба да најдат решение за меѓусебниот спор како што тоа го направија Софија и Скопје, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов. „...
04.10.2017 - 10:33
Вкупно 135 ученици од четири белградски училишта побарале лекарска помош со симптоми на труење, откако во училишните кујни во понеделникот јаделе...
03.10.2017 - 09:52
Вработените во сите грчки медиуми денеска ќе стапат во 24-часовен штрајк по повик на сојузот на уредниците од дневните весници во Атина. Тие се...