21.02.2017 - 13:49
Стотици албански граѓани поддржувачи на опозиција предводени од лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша веќе четврти ден протестираат во...
21.02.2017 - 12:20
Околу 270 лица сместени во Центарот за прием на бегалци во градот Харманли во Бугарија беа евакуирани минатата ноќ поради пожар во објектот, соопшти...
20.02.2017 - 19:41
Претседателот на Србија Томислав Николиќ попладнево изјави дека кандидат за претседател ќе биде актуелниот премиер Александар Вучиќ.   Николиќ...
20.02.2017 - 15:48
Српскиот претседател Томислав Николиќ најверојатно нема да влезе во трката за нов мандат, неофицијално дознава „Б92“ од кругови блиски до...
20.02.2017 - 09:36
Неколку илјади Романци и синоќа излегоа на протести во повеќе градови на Романија, а еден од поголемите се одржа во Клуж, каде се собраа околу 3.000...
19.02.2017 - 12:58
Русија планирала да го убие поранешниот премиер на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ и да ја собори неговата влада во минатата година, објави Дејли телеграф...
19.02.2017 - 12:37
Косовскиот претседател Хашим Тачи повтори дека треба да се ратификува договорот за демаркација на границата со Црна Гора за да може граѓаните на...
18.02.2017 - 11:05
Албанската опозиција денеска на пладне најави одржување на досега најмасовен антиваладин протест. Најголемата опозициска сила Демократската партија...