15.06.2017 - 19:08
Мандатар за состав на новата влада на Србија е Ана Брнабиќ, соопшти денеска претседателот на Србија, Александар Вучиќ.   Новиот српски...
15.06.2017 - 12:09
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска на прес-конференција ќе ѝ се обрати на јавноста. Се очекува да го соопшти името на новиот премиер...
14.06.2017 - 11:14
По повикот на ИД до своите симпатизери, да извршат што поголем број терористички напади, за време на месецот Рамазан и на Балканот, косовската...
13.06.2017 - 15:19
Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот турски брег и грчкиот остров Лезбос. Според  извештаите,...
12.06.2017 - 19:49
Според прелиминарните резултати од вчерашните предвремени парламентарни избори во Косово, во новиот собраниски состав најголем број пратеници - 39 ќе...
12.06.2017 - 18:12
Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди егејскиот брег на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод, а...
12.06.2017 - 08:58
Поранешниот премиер на Косово и еден од борците на ОВК, Рамуш Харадинај, прогласи победа на предвремените парламентарни избори на Косово. Според...
11.06.2017 - 21:52
Коалицијата чиј кандидат за премиер е Рамуш Харадинај освои 40 oтсто од гласовите, покажуваат прелиминарните резултати. Како што пренесуваат...