16.02.2017 - 19:34
Дваесет и шест годишен Словенец од околината на Кршко, кој беше брутално мачен и понижуван од страна на двајца напаѓачи кои снимката потоа ја...
16.02.2017 - 15:05
Црногорската полиција ги спречи жените кои се собраа пред владата во Подгорица, насилно да влезат во објектот, гневни заради тоа што Владата ги...
16.02.2017 - 11:43
Српскиот претседател Томислав Николиќ повторно ќе се кандидира на претседателските избори. Српските медиуми јавија дека Николиќ одлуката за...
16.02.2017 - 11:22
Лидерот на Социјалистичката партија на Србија (СПС) Ивица Дачиќ оцени дека ако веста за кандидатурата на српскиот претседател Томислав Николиќ на...
16.02.2017 - 11:01
Европската комисија ги тужи Хрватска, Холандија, Португалија и Шведска пред судот на ЕУ поради неправилно пренесување на прописите на Унијата за...
15.02.2017 - 21:26
Делегација на грчката Влада, предводена од вицепремиерот Јанис Драгасакис денеска имаше уште еден круг неуспешни преговори со претставници на...
15.02.2017 - 18:15
Црногорскиот Парламент го укина имунитетот на лидерите на опозицискиот демократски фронт, Андрија Мандиќ и Милан Кнежевиќ кои се осомничени дека...
15.02.2017 - 12:51
Според прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) до петок времето ќе биде претежно сончево и топло, викендот особено во недела можни...