28.12.2016 - 08:59
Умерени земјотреси минатата ноќ се регистирани во јужна Грција и во Романија, од кои вториот бил почуствуван и во делови од Бугарија, Молдавија и...
27.12.2016 - 14:25
Во Истанбул почна судски процес против 29 поранешни полицајци, кои се обвинети дека учествувале во осуетениот обид за воен удар во јули. Ова е...
27.12.2016 - 14:21
Американската амбасада во Сараево го отфрли барањето на претседателот на Република Српска Милорад Додик за дипломатска виза. Барањето беше поднесено...
27.12.2016 - 09:05
Суд во Анкара забрани медиумте да известуваат за истрагата за убиството на рускиот амбсадор во Турција, Андреј Карлов. Судската одлука е по барање на...
25.12.2016 - 10:25
Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ синоќа на вонредна прес-конференција соопшти дека Хрватска го загубила процесот на арбитража во случајот ИНА-МОЛ...
24.12.2016 - 19:03
Во Белград на 67 години почина стјуардесата Весна Вуловиќ, која стана позната во целиот свет, благодарение на тоа што остана жива, откако во 1972...
23.12.2016 - 16:23
Хрватска денеска го одблокира отворањето на поглавјето 26 во преговорите на Србија со ЕУ, соопшти хрватскиот министер за надворешни работи Давор Иво...
21.12.2016 - 10:20
Тринаесет лица се приведени во рамки на истрагата за убиството на рускиот амбасадор во Турција. Шест лица се приведени во округот Ајдин, каде е роден...