08.11.2017 - 14:45
Во првите денови од ноември на грчките острови пристигнале околу 800 бегалци и мигранти, што покажува дека нивниот прилив од средината на август...
08.11.2017 - 09:51
Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ напиша на социјалните мрежи дека не се криел и дека се наоѓа во Лондон бидејќи му е загрозена елементарната...
04.11.2017 - 19:40
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај смета дека за решавање на прашањето околу границата меѓу Косово и Црна Гора ќе биде потребна меѓународна арбитража...
03.11.2017 - 09:39
Во тек е голема акција за спасување мигранти во близина на грчкиот остров Калолимнос во Егејското море. Според грчки медиуми чамецот со кој патувале...
01.11.2017 - 12:42
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган планира да побара оставки од уште седум градоначалници од неговата  партија. Градоначалниците на некои...
31.10.2017 - 09:38
Знам дека рокот на траење ми е ограничен и најверојатно ова ми е последниот мандат, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој дополни дека...
31.10.2017 - 09:15
Околу 10 лица се повредени вечерва, кога автобус се преврти на автопатот „Тракија“ во реонот на бугарскиот град Јамбол. Според бугарската полиција,...
30.10.2017 - 15:57
Директорот на Албанската тајна служба (ШИШ) Вишо Ајази Лика поднесе оставка, објавија денеска албанските медиуми. На местото на Лика е именуван...