Емисии

19.10.2017 - 19:51
Гости: Тошо Мицевски, коосновач на платформата Teachhoot и Игор Богданоски, регистриран тутор на платформата за математика, физика и машински предмети
19.10.2017 - 19:49
Гостин: Горица Штерјова, лидери на младината за општеството ЛМО Штип
19.10.2017 - 19:46
Гостин: Светлана Јовановска - Трајкоска
19.10.2017 - 19:20
Тема: Балансирана исхрана за здрав живот. Гостин: Марина Релушкоска-дипл. нутриционист од компанијата Виталиа.
19.10.2017 - 03:05
Тема: Четири притвори за напаѓачите на Села, синот на Мијалков на распит во полиција
19.10.2017 - 02:24
Раскопани улици и тротоари, проблеми со водовод, а во некои населени места и со канализација. Темелковски или Тaрчуловски – кој ќе ги решава проблемите на жителите во општина Кисела Вода? СДСМ го освои Советот во општината, а води и во трката за градоначалник. Дебата со кандидатот за градоначалник на Кисела вода, Филип Темелковски од СДСМ
18.10.2017 - 17:49
Тема: МВР го реши случајот со напaдот врз екс-градоначалникот на Карпош, Јакимовски
18.10.2017 - 16:18
Тема: Ин витро после 40-тата Гостин: д-р Владимир Трајковски - спец. гинеколог акушер
18.10.2017 - 14:12
Гости: Олга Панго - уметнички раководител на балетот при МОБ, Ивана Коцевска - истакнат солист на балетот при МОБ
18.10.2017 - 14:11
Гостин: Жарко Димоски - актер
18.10.2017 - 14:05
Гостин: Д-р. Соња Ралева - Здравствен дом Скопје
18.10.2017 - 01:34
Изборите во најголем дел од општините завршија. Ќе иницира ли дебаклот на ВМРО-ДПМНЕ оставка на Никола Груевски. 123 илјади гласови помалку за ВМРО-ДПМНЕ за само 9 месеци. Граѓаните го казнија груевизмот. Македонија на патот кон ЕУ, сега ја очекува тешка реформа, почнувајќи од судството. Процесот на демонтирање на системот на Груевски, незапирливо се движи. Дебатираат Љубомир Фрчковски и Насер Зибери, поранешен пратеник.