Емисии

19.05.2017 - 19:32
Гости: Леон Ристов, Тамара Барсова и Миа Шешова
19.05.2017 - 12:44
18.05.2017 - 19:29
Тема: Изјавите на претседателот Иванов за амнестија на тепачите и за германската амбасадорка се неумесни
18.05.2017 - 18:23
Тема: Слобода вредна еден милион евра - нема притвор за Сеад Кочан
18.05.2017 - 16:08
Тема: Рак на желудник Гостин: проф. д-р Мирко Крстевски-ссци. гастроентерохепатолог
18.05.2017 - 14:33
Гостин: Роберт Атанасовски - фоторепортер
18.05.2017 - 14:32
Гости: Ирина Накова и Елена Петковска
18.05.2017 - 14:30
Гости: Ане Ангелковска
18.05.2017 - 14:29
Гостин: Др. Соња Ралева - Здравствен дом Скопје
18.05.2017 - 00:33
17-ти мај 2015, лидерот на СДСМ најави дека тргнува во уривање на, како што рече, режимската власт на Никола Груевски... Две години подоцна, Зоран Заев е мандатар за состав на новата Влада... Изјавата со која на Иванов му ја гарантира унитарноста по неколку дневни мачни преговори резултираше со мандат... Заев го чекаат тешки денови, преговори со ДУИ, Беса, Алијансата за Албанците, а треба да ги задоволи и апетитите на сопствените коалициски партнери и поддржувачи.. Ќе успее ли во тоа?... Колку новата Влада ќе биде стабилна и гарантор на враќање во функција на правната држава? На дебата со Имер Селмани, поранешен вицепремиер, Ненад Новковски, поранешен министер и Бранко Геровски, главен и одговорен уредник на „Слободен печат“
17.05.2017 - 20:09
Во Фактор 24, еден од основачите на ДПМНЕ, Гојко Јаковлевски, ни кажува какви средби се случуваат зад затворени врати.. Ни открива и за неговите обиди за подавање рака..
17.05.2017 - 20:05
Тема: 17-ти мај - датумот кој им стана најважен на демонстрантите против поранешната власт на Груевски