Емисии

05.12.2017 - 13:10
Гостин: Сашко Дрвошански - нутриционист
05.12.2017 - 02:29
По скоро 15 години – Груевски го напушта кормилото на ВМРО-ДПМНЕ. Што и остава во наследство на партијата? Многу имиња – една лидерска фотеља - Христијан Мицковски, Илија Димовски, Никола Поповски, Антонијо Милошовски или Никола Тодоров – кој ќе биде наследник на Груевски. Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе влезе во процес на вистински реформи за да ја врати силата и брендот или следува козметичка интревенција? Ќе има ли бојкот на парламентот, кои би биле следните потези, како се постави партијата во однос на сопартијците и поддржувачите кои завршија во притвор. Пратеникот Павле Богоевски и универзитетските професори Мерсел Билали и Самоил Малчевски.
04.12.2017 - 23:40
„Кога те нема“ - оваа песна ја паметиме скоро сите... На „Макфест“ освојува прва награда и прва победа воопшто во животот... Не се заборава нејзиниот начин на интерпретација... Хелена Благне не пречекува во својот дом на еден искрен лаф муабет... Чекориме по Патот на успехот со Хелена Благне...
04.12.2017 - 17:08
Тема: Бејли: Членовите на ДИК си изгласале дополнителна плата за дополнителни 4 месеци за нивната работа
04.12.2017 - 17:06
Тема: Депресија. Гостин: д-р Стојан Бајрактаров, спец.психијатар
04.12.2017 - 13:25
Гостин: Игор Атанасов Каспер - главен готвач во клиниката „Жан Митрев“
04.12.2017 - 13:24
Гостин: Зоран Џорлев
04.12.2017 - 13:22
Гости: Катерина Ангеловска - тренер за личен развој, мотивациски говорник и Благоја Чоревски - актер
03.12.2017 - 21:51
Во оваа емисија на „Фактор магазин“ патуваме во Хрватска, отвораме прашања за случајот „Агрокор“... Совет од градоначалникот на Загреб како да добиеш на избори... Како да се справиш со аферите... и неговото видување на проектот „Скопје 2014“ и по нешто за македонските работи со Елена Андреевска...
02.12.2017 - 04:25
Тема: Претседателот Иванов со обид за помирување и смирување на тековната ситуација
02.12.2017 - 04:04
Тема: Шведската амбасада и HBО „Еко свест “ со проект: Предизвик: 14 дена одржливо живеење. Гости: Ана Чоловиќ Лешоска, директорка на „Еко-свест“ и Антон Иреквист, заменик-шеф на кралството Шведска во Р.М.
02.12.2017 - 03:24
Како од миленик на меѓународната заедница поранешниот премиер ја доживеа судбината на одземање на пратеничкиот имунитет. Единствениот македонски премиер кој влезе во овалната соба на американскиот претседател Џорџ Буш. За исклучително значајната средба за Македонија на Димитров со државниот секретар на САД Тилерсон. За договорот со Бугарија. За актуелните политички случувања. Интервју со поранешниот премиер Владо Бучковски.