Емисии

12.01.2017 - 17:07
Тема: „Рехабилитација по мозочен удар кај геријатриски пациенти". Гостин: д-р Ирена Витановска-спец. по семејна медицина.
12.01.2017 - 13:50
12.01.2017 - 00:28
Во најновото издание на ТВ магазинот Фактор 24 погледнете го интервјуто со отец Давид Нинов, епископот Стобиски, еден од следбениците на Јован Вранишковски за сите контроверзни прашања околу спорната црква ПОА. Гостуваат и новинарот Зоран Бојаровски кој разговара за расколот во МПЦ-ОА, а контра тези обезбедува новинарот Бранко Ѓорѓевски. Дали Горазд Чомовски по ова интервју може да очекува анатема од архиепископот г.г.Стефан?
11.01.2017 - 22:00
Што се случува во Сојузот на синдикатите, кои се луѓето кои на сила ги исфрлија синдикалците од зградата на ССМ, легална агенција или рекетари?... Ги штити ли синдикатот работничките права или грбот на власта?...
11.01.2017 - 19:27
Тема: ДУИ: Влада со Груевски, влада со Заев, проширена влада, нови избори или опозиција
11.01.2017 - 17:50
Тема: И покрај поништени лустрации, за ВМРО-ДПМНЕ некои остануваат кодоши
11.01.2017 - 17:18
Тема: „Следeњe на бременост“. Гостин: д-р Владимир Трајковски-спец. гинеколог акушер.
10.01.2017 - 22:06
Платформа за да нема Влада, алиби за неможноста Груевски да ја состави Владата или пак вовед во нова криза и нови избори? Ќе добие ли шанса Зоран Заев да прави Влада? Гости: Александар Кржалоски МЦМС, Бојан Маричиќ МЦЕО, Рамадан Рамадани колумнист во „Фокус“.
10.01.2017 - 19:14
Тема: Албанската платформа - влез или излез во нова политичка криза?
10.01.2017 - 17:04
Тема: „Новини во детската стоматологија". Гостин: проф. д-р Елизабета Ѓоргиевска-спец. по детска и превентивна стоматологија.
10.01.2017 - 17:03
Тема: За ССМ четирите синдикати затаиле милионски суми, а тие велат правото е на нивна страна
10.01.2017 - 00:56
Човекот кој е на чело на македонскиот гигант „Витаминка“... Како почнал?... Како стигнал до ова што е денеска?... Ни кажува Симон Наумовски, првиот човек на „Витаминка“... Во патот до успехот, имаме дозвола да ѕирнеме во производството, а Мишко и да проба... Патот до успехот...