Емисии

04.10.2017 - 14:08
Гостинка: Александра Темелковска - главна сестра во „Жан Митрев“ клиника
03.10.2017 - 22:46
Невработеноста расте, младите го напуштаат туристичкиот центар, Охрид се претвора во град на пензионери-како новиот градски татко ќе се справи со проблемите. Во трката за градоначалничката фотеља, тројца кандидати, Јован Стојановски од СДСМ, Митко Тилевски-од ВМРО-ДПМНЕ и независниот кандидат Стевчо Стевоски.
03.10.2017 - 18:01
Тема: ДИК И ЕУ бараат обезбедување услови за избори, осудувајќи ги сите досегашни инциденти
03.10.2017 - 17:58
Тема: Каменчиња во уринарните патишта Гостин: Маја Милованчева Поповска ссци. нефролог
03.10.2017 - 14:25
Гостин: Марина Костова - филмски критичар и новинар
03.10.2017 - 14:20
Гостин Трајче Ѓоргиев - пантомимичар и организатор на фестивалот „Панфиз“
03.10.2017 - 14:16
Гостин: Др. Марија Јакимова - специјалист ортопед, ПЗУ Др. Темелковски
02.10.2017 - 22:09
Осум кандидати во трката за градоначалник на Скопје. Коце Трајановски од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Петре Шилегов од коалицијата предводена од СДСМ, Марија Џонс од Левица, Ванчо Шехтански од ТМРО, Нафије Селмани од БЕСА, Беким Фазлиу од ДПА, Наим Бајрами од Алијанса на Албанците, Ѓорѓи Тодоров од Народно движење на Македонија. Што ќе понудат потенцијалните градоначалници за поубава и функционална метропола?
02.10.2017 - 21:36
Тема: Преку крвав референдум, Каталонците бараат независност од Шпанија
02.10.2017 - 16:41
Тема: Вакцинација, најдобра превенција од болести Гостин: д-р. Злате Мехмедовиќ, спец. по медицина на труд
02.10.2017 - 15:13
Гости: Орде Неделковски и Даниел Трипуновски
02.10.2017 - 15:06
Гости: Ивана Васева и Филип Јовановски