30.07.2017 - 12:04
Во Мадрид е отворен првиот „неп бар“ во Шпанија, каде посетителите ќе можат да „дремнат“ и да „ги наполнат батериите“ за остатокот на денот. Барот „...
26.07.2017 - 10:13
Авторите на светскиот хит „Деспасито“ го обвинија претседателот на Венецуела, Николас Мадуро дека ја искористил нивната песна во политички цели....
19.07.2017 - 11:03
Првата епизода од седмата сезона на ТВ серијата „Игра на тронови", којашто премиерно беше прикажана завчера, ги надмина сите рекорди на гледаност на...
18.07.2017 - 12:04
Вчера во Штип беше отворена „Coca-cola активна зона“, донација од пивара Скопје и компанијата Coca-colа, со што започна вториот циклус од...
16.07.2017 - 14:40
Корисниците на мобилните телфони во Турција синоќа околу полноќ биле изненадени кога наместо звук за воспоставена врска слушнале говорна порака од...
16.07.2017 - 14:24
Перуанските власти запленија 1.520 крастави жаби, кои требало да завршат во афродизијачки препарати и да бидат продадени на пазар во Лима, соопшти...
15.07.2017 - 19:47
Многу мажи ширум светот ги мачи прашањето како да најдат девојка, но не и мажите што живеат во кинескиот град Дунгуан.  Таму разликата меѓу...
14.07.2017 - 11:26
Научници од Египет пронајдоа ракопис за кој сметаат дека е оригинален текст напишан од таткото на западната медицина Хипократ. Ракописот испишан на...