21.08.2012 - 13:28
108 годишната Вук Кундор од Малезија по 24-ти пат се омажи и тоа за маж кој е 70 години помлад од неа.   Нејзиниот избраник Мохамед Нор Мус, има...
21.08.2012 - 11:40
Бран на возбуда деновиве ги зафати посетителите на  Мајами, откако на Интернет се појавија информации дека модната куќа „Луј Витон“ подготвува...
21.08.2012 - 10:32
Многу луѓе секојдневно се жалат на својата работа. Некои велат имале премногу работа или таа била многу заморна, а други сметаат дека не се доволно...
18.08.2012 - 08:43
Сопственикот на ресторанот "Ева" во Лос Анџелес нуди попуст од пет посто на секој гостин кој ќе го остави својот мобилен на влез.   Не е реткост...
18.08.2012 - 08:42
Симпатичната песна и видео спот кои вработените во НАСА ги прикажуваат во опуштено издание, станаа вистински хит на Интернет.   За само два дена...
17.08.2012 - 12:59
Младата акробатка Феит Дикли одлучи да изведе несекојдневна, но и сериозна точка на неизграден дел од автопат во Хрватска.      Меѓу...
17.08.2012 - 11:11
Големите бранови и силниот ветер кој дува према бреговите на Чиле предизвикале бројни проблеми во крајбрежните области.   Овој пат силните...
17.08.2012 - 10:46
Прототип на машка контрацепциска пилула е развиен во бостонскиот институт Дана-Фарбер, а научниците се надеваат дека во рок од една година ќе почне...