08.08.2012 - 11:41
Сцените од филмовите и каскадерските видео снимки му послужиле како инспирација на еден американски фармер како да му се освети на локалниот шериф....
08.08.2012 - 11:28
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон се опушти за време на посетата на Јужноафриканската Република.   На вечерата која и ја приреди...
07.08.2012 - 10:42
Кучето Џеси е повеќе од најдобар пријател. Секое утро ја буди својата сопственичка, и подготвува кафе и доручек.    Меѓутоа, тоа не е се...
07.08.2012 - 10:21
Во подземјето на Париз се наоѓаат катакомби и тунели кои ги кријат мрачните тајни и историјата на Градот на светлината. Главниот град на...
07.08.2012 - 10:00
Лондон овие денови е преплавен со тетоважи бидејќи на натпреварите во градот учесниците на Олимписките игри едноставно се натпреваруваат со своите...
07.08.2012 - 08:29
Најголемото сиртаки во светот ќе се бори за место во Гинисовата книга на рекорди, објавија грчките медиуми.   На 31 август во ритамот на „Гркот...
07.08.2012 - 07:57
Салон за масажа, студио за танц и тераса со градина на покривот на зградата - ако мислевте дека се работи за луксузно одмаралиште се излажавте. Ова...
06.08.2012 - 13:43
За 7,7 милиони долари се продава луксузниот стан на Френк Синатра во кој се случувале диви забави, кои често биле посетени од поранешниот американски...