11.11.2017 - 11:46
Бренда Џенти од Вирџинија освои џек-пот од 5 милиони долари, а претходно веќе добила две парични награди. Таа прво освоила 5.000 долари на среќка....
31.10.2017 - 10:16
Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека со телескопот Пан-Старс1 на Хаваи е откриено ново небесно тело широко 400 метри, кое се движи брзо...
31.10.2017 - 09:34
Во многу земји во светот, а особено во САД и Канада, Ноќта на вештерките се очекува со огромно нетрпение и возбуда. Домовите и продавниците веќе...
30.10.2017 - 12:00
Рачен часовник од марката „Ролекс“, што му припаѓал на холивудскиот актер Пол Њумен, беше продаден на аукција во Њујорк за речиси 18 милиони долари....
25.10.2017 - 10:22
Мирен и скромен живот носи повеќе среќа отколку потрагата за успех, којашто секогаш подразбира напнатост, напишал Ајнштајн во „Хотел Империјал“ во...
12.10.2017 - 10:38
Астероид денеска ќе мине покрај Земјата и тоа на растојание колку три и пол нејзини пречници, односно една деветина од растојанието меѓу нашата...
11.10.2017 - 10:56
Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ запеа синоќа пред турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на турски јазик на официјална вечера организирана...
10.10.2017 - 09:45
Откако беше и официјално објавено дека сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон е бремена, Британците почнаа да се обложуваат за тоа -...