11.04.2017 - 10:16
Нема ништо повкусно од шолја јако, црно кафе наутро, за поенергичен почеток на денот. Некои додаваат млеко, а некои пак, - шеќер. Сепак, оние...
10.04.2017 - 10:03
Во Финска се пие најмногу кафе, а во Турција - најмногу чај, стои во извештај на Меѓународната организација за кафе. Како што пренесува британски „...
06.04.2017 - 10:26
За надминување на мамурлукот по „бурната“ ноќ, многумина користат разни природни препарати или лекови, но една коземетичка компанија сега на пазарот...
05.04.2017 - 12:14
Дијамантот наречен „Розова ѕвезда", којшто има 59,6 карати беше продаден на аукцијата на „Сотбис“ во Хонг Конг, за 71,2 милиони долари. Оваа цена е...
04.04.2017 - 13:09
Археолозите во центарот на рускиот главен град Москва открија подземна „тајна соба“ со заоблени ѕидови, каде се пронајдени повеќе од 150 артефакти...
02.04.2017 - 21:24
Денеска во светот се одбележува Меѓународниот ден на свесноста за аутизам.   Втори април се одбележува како светски ден од 2008 година. Воведен...
31.03.2017 - 11:30
Организаторите на 70-то издание на Меѓународниот филмски фестивал во Кан, којшто годинава се одржува од 17 до 28 мај, соопштија дека заштитно лице на...
30.03.2017 - 09:59
Сончевиот Систем се уште крие многу изненадувања за луѓето. Последното од нив е откривањето на „непослушен" астероид околу Јупитер, пишува порталот „...