20.11.2017 - 11:46
Пензионерка од руската Вороњешка Област, 600 километри јужно од Москва, Наталија Власова на лотарија освои половина милијарда рубљи (7,2 милиони евра...
19.11.2017 - 20:02
Италијанската дизајнерска модна куќа „Долче Габана“, во соработка со италијанскиот произведувач на тестенини „Пастифицио ди Мартино“, креираше...
18.11.2017 - 20:47
Индиската убавица Мануши Чилар денеска е избрана за Мис на светот за 2017 година. Во финалето на изборот за Мис на светот, кој беше одржан во Кина,...
16.11.2017 - 11:15
Астрономите открија нова планета, која ја нарекоа „Рос 128-б", и којашто има големина слична на Земјината. Но, годината таму трае нешто помалку од 10...
16.11.2017 - 11:06
Аргентински пожарникари биле принудени да урнат ѕид од куќа на една Аргентинка тешка 490 килограми за да биде пренесена во болница на лекување....
14.11.2017 - 11:06
Компанијата Амазон ги откупи правата за снимање на серијата „Господар на прстените", којашто ќе се емитува на нивниот стриминг сервис „Прајм Видео"....
13.11.2017 - 12:23
Гитарата на која американскиот музичар Боб Дилан ги отсвири најзначајните концерти во 70-те години на минатиот век, е продадена за 396.000 долари,...
11.11.2017 - 11:46
Бренда Џенти од Вирџинија освои џек-пот од 5 милиони долари, а претходно веќе добила две парични награди. Таа прво освоила 5.000 долари на среќка....