Телевизија 24

Ударни вести

Свет

Најнови вести


Жителите на Португалија, кои главно се наоѓаат во своите домови поради строгиот „локдаун“ воведен со цел да се спречи ширењето на Ковид-19 во земјата, денеска избираат нов претседател, но многумина стравув...

Спорт

Најнови вести


Екипата на Бруклин нетс ја забележа првата победа со Кајри Ирвинг, Џејмс Харден и Кевин Дурант во составот.

Ноќеска Бруклин го совлада Мајами хит со 128:124.

Најефикасен кошаркар на мечот беше Бем Адеб...

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Култура

Најнови вести


Фондот на холокаустот на Евреите од Република Северна Македонија ги објави наградените автори на првиот  литературниот конкурс „Раскажувам фотографија“ – за раскази со  мотиви од предвоенио...

Слобода на медиуми

Најнови вести


Во насока на унапредување и зајакнување на професионалните стандарди на новинарите, Здружението на новинарите на Македонија започнува кампања преку кратки видеа, за промоција на етичките и професионални стандарди од Е...


Интервју со претседателот на Владата Зоран Заев. За приоритетите и стратешките правци на новиот американски претседател Џо Бајден, разговор за приоритетите со Љупчо Поповски новинар и колумнист на Независен и Дојче Ве...


Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон зборуваше за неговиот тренинг за време на вонсезоната. Хамилтон продолжува да се подготвува за одбрана на шампионската титула во 2021 година.

– Здраво на сите. Долго вр...


Има ли полошо од тоа да бидеш повикан на свадба кај бившиот? Има, доколку си повикан на три свадби истовремено и на сите три да бидеш примерен статист, без да се надеваш дека на една од нив ќе ти се случи неочекувана ...


Серија снимена според истоимениот роман на рускиот писател Лав Толстој од 1878 година. Ана Каренина е мажена за 20 години постариот Алексеј Каренин висок владин функционер со кого го има синот Сергеј. Продолжи со читање