Телевизија 24

Ударни вести

Македонија

Најнови вести


Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

- Викендов си...

Економија

Најнови вести


Амандманската расправа за ребалансот на буџетот заврши доцна синоќа, соопшти заменик-министерот за финансии Димитар Ковачевски, порачувајќи дека ликвидноста на буџетот е добра и ќе бидат исплатени сите обврски кон буџ...

Свет

Најнови вести


Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска изјави дека е во самоизолација затоа што бил во контакт со заменик министерот за градежништво Николај Нанков, кој е позитивен на коронавирусот.

Борисов се тестираше ден...

Спорт

Најнови вести


Вардар 1961 одигра нерешено против португалски Порто 25-25 (13-12) во рамки на третиот меч за „црвено-црните“ во новата сезона од ракометната Лига на шампиони.

Македонскиот тим во финишот на мечот ...

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Мане Јаковлевски - „Вмровски расцепи и игра на тронови. По Георгиевски, Груевски, Мицкоски, кој е следниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ? Арафат Муареми, директор на Управата за финансиска полиција. Мафијашки кланов...


Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон зборуваше за употребата на дводневен формат во етапите на Формула 1.

Годинава, Формула 1 веќе го тестираше овој формат. Петочните тренинзи на Нирбургринг беа откажани поради ...


Има ли полошо од тоа да бидеш повикан на свадба кај бившиот? Има, доколку си повикан на три свадби истовремено и на сите три да бидеш примерен статист, без да се надеваш дека на една од нив ќе ти се случи неочекувана ...


Димитри Нагиев е руска ѕвезда 10 години кј секој ден работи. Во ера на пандемијата кога се замира, тој се соочува со новата реалност, од постојано менување на лкации, сега мора да биде во карантин. За да ја одржува ру...