Новинар: Маја Крстиќ

Страст во Тоскана

Италијанската серија Страст во Тоскана ја раскажува приказната за убиството на богатиот вински претприемач Лука Монфорте. По осум години затвор, Аурора ...

Клуб на авантуристи

Авантуристичкиот клуб е канадски фантастичен филм за деца, режиран од Џеф Андерсон и објавен во 2016 година. Филмот се фокусира на Рики, Бил и Сенди, три млади деца ...

Мои среќни ѕвезди

Тајниот полицаец Мусклс (Џеки Чан) ги ангажира своите пријатели од детството, „Петте среќни ѕвезди“, да отпатуваат во Јапонија за да му помогнат да се срушат ...

Среќни ѕвезди

Петте среќни ѕвезди, од кои едната е заменета со помлад брат, полицијата им дава задача да дозволи една актерка да живее со нив. Актерката има информации за ...

Последните витези

Командантот Рајден е изненаден кога остарениот благородник Барток го прави наследник на неговото кралство, вазал на корумпираната империја. Кога министерот Геза ...

Тотален отповик

Во 2084 година, Марс е колонизиран свет под тиранскиот режим на Вилос Кохаген, кој го контролира ископувањето на вредна турбиниумска руда. На Земјата, градежниот ...

Терминатор 2: Судниот ден

Во 1995 година во Лос Анџелес, мајката на Џон Конор Сара е затворена во државната болница Пескадеро поради нејзините насилни напори да го спречи „Судниот ден“ - ...

Почина 27-годишна жена од Штип, откако била касната од крлеж

27 годишна жена од штипското село Кучица во четвртокот починала на Инфективната клиника во скопје откако и била детектирана конго-кримска хеморагична треска ...

„Еуромакс“ најавува тужби за судски против министри кои изјавуваа дека се против рудниците, од „Здрава котлина“ тврдат дека манипулираат

Покрај арбитражна постапка против државата, и индивидуални лица би можеле да бидат предмет на директна правна постапка доколку се покаже дека новата владина ...

Воени затвореници

Воените затвореници е израелска телевизиска драмска серија која послужи како подлога за хит серијата „Хоумленд“. По 17 години во заробеништво, ...