Бронзен медал и нов македонски рекорд на 5000 илјади метри за Ивановски на Балканското првенство
Foto

Бронзен медал и нов македонски рекорд на 5000 илјади метри за Ивановски на Балканското првенство

Дарио Ивановски го освои третото место на трката на 5000 метри на Балканското првенство кое се одржува во Смедерево, Србија.

Македонскиот атлетичар патеката ја мина со 14:02:32 минути што е нов државен рекорд во оваа дисциплина.

Денеска Ивановски ќе настапи на трката на 3000 метри.

0 Коментари

Остави коментари