Георгиевски во битката за медал ќе се бори со Русинот Владислав Ларин
Foto

Георгиевски во битката за медал ќе се бори со Русинот Владислав Ларин

Во основното училиште "Климент Охридски" во скопската населба Бутел, каде таеквондо клубот "Бутел" и ги одржува тренинзите се чека почетокот на финалето во кое нашиот Дејан Георгиевски ќе се бори за златниот олимписки медал во категоријата до 80 килограми.

Vesna испрати Денес во 14:43

Неговото семејство, пријатели и клупски колеги се присутни во холот на училиштето каде на видео бим ќе се следи финалето и ќе се навива за Дејан.

0 Коментари

Остави коментари