Каде е крајот на третиот бран на пандемијата?
Foto

Каде е крајот на третиот бран на пандемијата?

Војска, полиција, вработени во медиуми и во специфични јавни сектори, од денеска вакцинација со руски „Спутник“. Дневно на ниво на државата ќе се имунизираат по 4.000 луѓе. Во тек  вакцинацијата и со „АстраЗенека.“ Каков е одзивот за вакцинација? Колку и кога имунизацијата ќе стане барикада за ширење на коронавирусот? Притисокот врз болниците во земјава расте. Измина најцрната недела - 263 починати од Ковид 19. Расте бројот на новозаболени. Каде е крајот на третиот бран на пандемијата? Каква е состојбата со пациентите во болниците? Зошто регистрираме зголемен број на починати? Што се случува во другите градови во земјава.?Потребни ли се нови мерки?? 

Директни вклучувања од Кавадарци, Штип, Куманово. Гостуваат доктор Арбен Зибери, доктор Ален Георгијев директор на клиничка болница Штип, доктор Снежана Захариева директорка на општа болница Куманово, доктор Диме Коцев директор на општа болница Кавадарци.

0 Коментари

Остави коментари