МВР регистрира 415 прекршоци за неносење маска
Foto

МВР регистрира 415 прекршоци за неносење маска

Четиристотини и петнаесет прекршоци регистрирало Министерството за внатрешни работи во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

0 Коментари

Остави коментари