Од полноќ нови цени на горивата
Foto

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 0,50 денари.

Останува да се види дали нова цена ќе е повисока или пониска од актуелната.

0 Коментари

Остави коментари