Отворено студио - Прво изборно соочување на лидерите на двете најголеми партии Мицкоски и Заев
Foto

Отворено студио - Прво изборно соочување на лидерите на двете најголеми партии Мицкоски и Заев

Прво изборно соочување на лидерите на двете најголеми партии Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во предизборен дуел дебатираа на Телевизија 24.  Бомбашко лето во среде кампања, кој губи, а кој добива? Аргументите на маса – можна ли е правна држава со селективна правда? Договорите со Бугарија и Грција како обезличување или како зацементиран идентитет за ЕУ и НАТО? И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ во ек на коронакриза, ветуваат повисоки плати и зголемена економија, реални ветувања или бајки за гласачите.

0 Коментари

Остави коментари