Приведен бизнисменот Орце Камчев
Foto

Приведен бизнисменот Орце Камчев

Бизнисменот Орце Камчев е приведен изутринава во Полициската станица Карпош, потврдија за МИА извори од Министерството за внатрешни работи.

Тој денеска ќе биде изведен пред судија, а според објавите на дел од медиумите Камчев се подготувал за бегство.

Орце Камчев е еден од осомничените во случајот Империја.

0 Коментари

Остави коментари