Се преврте автобус на патот Битола - Кичево
Foto

Се преврте автобус на патот Битола - Кичево

Се преврте автобус на патот Битола - Кичево, кај Драгарино. Автобус излетал од патот откако претходно се судрил со трактор.

Според првичните информации автобусот превезувал патници од фабрика која се наоѓа на периферијата на Битола.

Повредени се патници и се превезуваат во клиничкиот центар во Битола, а увид на лице место врши и полиција.

0 Коментари

Остави коментари