Сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер
Foto

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер

Наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб јужен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал помеѓу -6 и +2, а максималната дневна ќе е од 12 до 19 степени Целзиусови.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура од -3 и дневна до 17 степени.

Во следниве денови се очекува пораст на температурите.

0 Коментари

Остави коментари