Вчера 140 сообраќајни казни во Скопје - 78 од нив се за брзо возење
Foto

Вчера 140 сообраќајни казни во Скопје - 78 од нив се за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 140 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 78, 11 санкции за возење без возачка дозвола, три за технички неисправни и нерегистрирани возила и една за недавање првенство на минување на пешаци.

Изречени се 14 санкции за користење мобилен телефон и 17 санкции за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

0 Коментари

Остави коментари