За еден ден 247 казнети возачи во Скопје - 106 се за брзо возење
Foto

За еден ден 247 казнети возачи во Скопје - 106 се за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 247 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 106 санкции, 13 прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли, три санкции за возачи почетници, 12 санкции за управување без возачка дозвола.

Исто така, изречени се 45 санкции за возење под дејство на алкохол, 10 санкции за управување на технички неисправни и нерегистрирани возила, три санкции за некористење сигурносен појас, четири санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), 22 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

0 Коментари

Остави коментари