Филмови

Големото бегство

Кон крајот на 1942 година, нацистичките германски вооружени сили ги преместуваат најупорните бегалци во Сталаг Луфт III, нов, максимално безбеден логор за воени ...

Калифорнија

Брајан Кеслер е дипломиран студент и новинар чиј напис за сериски убијци добива понуда за книга. Тој и неговата девојка Кери Лафлин, авангардна фотографка, ...

Лох Нес

Во Лох Нес, Шкотска, научникот д-р Абернати загинува со лизгање од карпите, откако видел нешто во езерото и направил една фотографија. Месеци подоцна, од ...

Делта форс 2

Филмот започнува за време на карневалот во Рио де Жанеиро, кога тајната работна група предводена од неколку агенти на ДЕА спроведува надзор на приватна забава на ...

Делта форс 1

Делта форс е акционен филм од 1986 година во кој главните улоги ги толкуваат Чак Норис и Ли Марвин како водачи на елитната група на персоналот на силите за ...

За некој долар повеќе

Во едно мало место пристигнува туѓинец кој се претставува како полковникот Даглас Мортимер (го игра Ван Клиф). Тој е ловец на уцени и го пронаоѓа, а потоа ладнокрвно ...

За грст долари

Осамен револвераш по име Џо (го игра Иствуд) пристигнува во мексиканското гратче Сан Мигел, кое се наоѓа на границата со САД и веднаш се спријателува со ...

Добриот, лошиот и грдиот

Филмот говори за тројца мажи кои бараат, често на сметка на оној другиот, информации за локацијата каде се закопани парите на војската на Конфедерација за време на ...

Тоа не сум јас - четврток 24 март во 22.30

Сонот на Полин да се пробие како актерка е уништен кога нејзината близнака добива улога во шоуто. Иако на почетокот презирала да биде збунета со нејзината сестра, ...

Заштитник - среда 23 март во 22.30

Били Вонг е њујоршки полицаец и тој и неговата партнерка работат како обезбедување на модна ревија каде што е киднапирана ќерката на еден бизнисмен. Њујоршкиот ...