Филмови

Амстердам

Џек доаѓа во Амстердам да го најде својот татко и, преку моментална магична средба, го наоѓа тајното оружје што може да го мсени кафулето за марихуана на неговиот ...

Нинџа желки 2: Надвор од сенките

Тинејџерски нинџа желки: Надвор од сенките е американски филм за суперхерои од 2016 година заснован на ликовите на нинџа желки тинејџерски мутант создадени од Кевин ...

Нинџа желки 1

Тинејџерските мутантни нинџа желки е американски филм за суперхерои од 2014 година, базиран на истоимените ликови создадени од Кевин Истман и Питер Лерд, во режија ...

Проект А2

Продолжувајќи од таму каде што застана првиот филм, пиратите ветија дека мора да го убијат Змејот Ма за одмазда. По препорака на началникот на поморските сили, Змеј ...

Проект А

Наредникот Драгон Ма е дел од поморската полиција на Хонг Конг да ги совлада пиратите, кои со месеци вршат рации на бродови. Припадниците на полициските сили на ...

Принцот на темнината

„Принцот на темнината“ е хорор филм од 1987 година во режија на Џон Карпентер. По ненадејната смрт на таткото на Калдер (Џеси Лоренс Фергусон), во неговата ...

Затворен

Френк Леоне се ближи до крајот на затворската казна за релативно мало кривично дело. Меѓутоа, непосредно пред да биде ослободен, управникот Драмгул ја презема ...

Случајни средби

Кога по петгодишна врска Џастин е оставен од девојка му, неговите добронамерни, но погрешни пријатели го наведуваат да влезе во чудниот свет на онлајн ...

Комета

Џастин Лонг и Еми Росум се љубовници, чија врска цвета и се расплетува во текот на шест години во мистериозна романса. Кога случајната средба ќе ги спои циничниот ...

Чаплин

Чаплин е американски биографски комедија-драма филм од 1992 година за животот на легендата на немиот филм Чарли Чаплин. Продуцент и режисер е Ричард Атенборо, а ...