Спорт

Леброн Џејмс ќе го пропушти натпреварот против Голден Стејт

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, продолжува со закрепнување од повредата на лекувањето на скочниот зглоб. Леброн Џејмс ја искористи паузата на ...

Клоп не го смета Ливерпул за фаворит за финалето на Лига купот против Челзи

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по победата над Лутон (4:1) во 26. коло од Премиер лигата ја отфрли фаворитската улога за финалето на Лига купот со ...

Волкот е уверен дека Арсенал ќе се пласира во четвртфиналето во Лигата на шампионите

Поранешниот напаѓач на Арсенал, Тео Волкот го е убеден дека лондонскиот тим од ќе го помине осминафиналето на Лигата на шампионите. „Топчиите“ синоќа на ...

Пепе стана најстариот учесник во плејофот на Лигата на шампионите

Дефанзивецот на Порто, Пепе, стана најстариот фудбалер кој играл во плејоф натпревар од Лигата на шампионите. Португалецот го одигра целиот натпревар синоќа ...

Навивачи на Бетис нападнати во Загреб

Група маскирани навивачи на загрепски Динамо физички нападнале четворица симпатизери на Бетис кои допатувале во Загреб за да го проследат утрешниот дуел меѓу ...

Руни сака да му биде помошник на Гвардиола во Сити

Поранешниот легендарен напаѓач на Манчестер јунајтед, а сега тренер, Вејн Руни, изјави оти би му претставувале чест да му биде помошник на Пеп Гвардиола во ...

Симеоне: Интер ја искористи нашата грешка

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне се осврна на синоќешниот пораз од Интер. Шпанскиот претставник загуби во Милано со 1:0 во првиот натпревар од ...

Бош: ПСВ го контролираше натпреварот, штета што не постигнавме втор гол

Tренерот на ПСВ, Петер Бош, не е задоволен од  ремито со Борусија Дортмунд во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите. Холандскиот тим синоќа ...

Вокер: Ливерпул и Арсенал се многу добри, но Сити сака да го направи она што никој досега не го направил, да освои четири титули по ред

Фудбалерот на Манчестер сити, Кајл Вокер верува дека неговиот тим ќе ја добие трката за титулата во Премиер лигата. - Се соочуваме со две многу силни екипи, ...

Наполи го отпушти Мацари, Калцона го презеде тимот

Италијанскиот фудбалски стручњак Валтер Мацари ја напушти функцијата тренер на Наполи, објавено е на официјалниот сајт на клубот. Франческо Калцона, кој работи ...