Спорт

Истокот подобар од Западот на НБА Ол-стар натпреварот, Лилард МВП

Тимот на Исток ноќеска го победи Запад со резултат 211:186 на НБА Ол-стар натпреварот одигран во Индијанаполис. За најкорисен кошаркар е прогласен Демијан Лилард ...

Јунајтед врза четири победи по ред, Хојлунд влезе во историјата на Премиер лигата

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ја забележаа четвртата победа во низа во Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ славеа на гостувањето кај Лутон со резултат 2:1 ...

Синер го победи де Минор и триумфира во Ротердам

Носителот број 1 во главната ждрепка на турнирот во Ротердам, Јаник Синер ја освои титулата на натпреварувањето откако го совлада Алекс де Минор со 7:5, 6:4. За ...

Треил трка за вино и љубов во Долни Дисан

На плоштадот во Долни Дисан, Неготино, денеска ќе се одржи втората Треил трка за вино и љубов, единствена од ваков тип во земјава. - Последниот зимски, а првиот ...

Хоџсон во стабилна состојба откако му се слоши на тренинг

Здравствена состојба на највозрасниот тренер во Премиер лигата, Рој Хоџсон, е стабилна, откако на 76-годишниот стратег на лондонски Кристал Палас му се слоши за ...

Трета среќа: Борис Бекер се вери со неговата девојка Лилијан де Карваљо Монтеиро

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер се свршил со својата 23 години помлада девојка по тајно запросување, објави германскиот весник „Билд“. Тоа за него ...

Поранешната холандска фудбалска ѕвезда Квинси Промес осуден на шест години затвор за шверц на повеќе од 1.350 килограми кокаин

Поранешниот холандски фудбалски репрезентативец Квинси Промес е осуден на шест години затвор за шверц на над 1.350 килограми кокаин. Обвинителството бараше ...

Перез нов тренер на Рајо

Шпанскиот фудбалски прволигаш Рајо Ваљекано денес го назначи Ињиго Перез за нов тренер. Претходно во текот на денот отказ доби досегашниот тренер Франциско ...

Јончевски го соопшти списокот на кошаркари кои ќе конкурираат за настап на натпреварите со Естонија и со Полска

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Јончевски денес го објави списокот со повикани играчи кои ќе биде во комбинација за настап на ...

Манчестер сити е првиот клуб во историјата на ЛШ кој постигнал 3+ голови на седум натпревари по ред

Манчестер сити го совлада Копенхаген (3:1) во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите. Сити стана првиот клуб во историјата кој постигнал ...