Спорт

Елмас и Наполи против Брага тргнуваат во новата сезона во ЛШ

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас и италијанскиот првак Наполи во 21 часот на гостувањето во Брага го започнуваат годинешниот настап во Лигата на ...

Бернардо Силва може да ги пропушти претстојните натпревари на Манчестер сити поради повреда добиена на натпреварот со Црвена ѕвезда

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола информира за повредата на играчот од средниот ред на тимот, Бернардо Силва. - Сè уште не сум разговарал со лекарите, но ...

Мбапе изби на второто место помеѓу француските фудбалери по ефикасност во ЛШ

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе синоќа постигна еден гол на натпреварот од 1. коло од групната фаза на Лигата на шампионите против Борусија (2:0). Тој ...

Мареј: Треба да се напушти новиот формат на Дејвис купот

Британскиот тенисер Енди Мареј повика да се напушти новиот формат на Дејвис купот. - Бев член на Советот на играчи на АТП кога почнаа да разговараат за овој формат ...

Почнува Лигата на шампионите, Манчестер сити прв фаворит за трофејот

Со натпреварите од групите Е, Ф, Г и Х вечер ќе стартува фудбалската Лига на шампиони. Актуелниот европски првак, Манчестер сити е главен фаворит за освојување на ...

СТУДИО 10 на ТВ 24: Интервју со златната кадетка во таеквондо Христијана Парулеска

Христијана Парулеска освои бронзен медал на Светското првенство во таеквондо во Казахстан. Како стаса до овој успех и како се заинтересира за овој спорт ТВ 24 ...

Шаховскиот клуб „Алкалоид“ ќе учествува на Светскиот сениорски екипен шампионат за ветерани за 2023 година

Шаховскиот клуб „Алкалоид“ ќе учествува на Светскиот сениорски екипен шампионат за ветерани за 2023 година, кој е најсилното шаховско натпреварување за ...

Вардар го совлада Еурофарм Пелистер

Ракометарите на Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје го победија актуелниот шампион Еурофарм Пелистер со 30-25 (15-12) во првата меѓусебна пресметка ...

Саинц победи во Сингапур

Возачот на Ферари, Карлос Саинц успеа да ја запре одличната серија на Ред Бул во трката за Големата награда на Сингапур во Формула 1 и да ја постигне првата победа ...

Полска по втор пат во историјата стана европски првак во одбојка

Репрезентацијата на Полска синоќа во Рим ја победи Италија во финалето на Европското одбојкарско првенство со резултат 3:0 (25:20, 25:21, 25:23).  За Полска ова е втора ...