Спорт

Познати се сите двојки за четвртфиналето на Евро 2024

На Европското првенство во фудбал завршија сите натпревари од осминафиналето по што се формираа двојките за четврфиналната фаза. Во четвртфиналето, домаќинот на ...

Пиоли блиску до назначување во Ал-Итихад

Поранешниот тренер на Милан, Стефано Пиоли би можел да го преземе Ал-Итихад од Саудиска Арабија, објави новинарот Џанлука Ди Марцио. Според информациите кои ...

Монтела по триумфот над Австрија: Покажавме борбеност цел натпревар

Селекторот на турската фудбалска репрезентација Винченцо Монтела ги пофали неговите избраници за прикажаната игра и победата над Австрија (2:1) синоќа во ...

Уругвај – Бразил дерби на четвртфиналето на Купот на Америка

Репрезентацијата на Бразил не успеа да ја совлада Колумбија ноќеска во Санта Клара во последното коло од Д-групата на фудбалскиот куп на Америка 2024 година. По ...

Манчестер сити нема да го задржи Едерсон доколку тој сака да го напушти тимот

Голманот на Манчестер сити, Едерсон би можел да го напушти тимот во летниот преоден рок, пренесува инсајдерот Фабрицио Романо. Според Романо, за услугите на ...

Холандија оди во четвртфиналето, ја победи Романија со 3:0

Холандија е претпоследниот четвртфиналист на Европското првенство откако денеска ја совлада Романија со 0:3. Резултатот беше отворен по 20 минути игра кога Гакпо ...

Тотенхем плати 40 милиони фунти за тинејџерот Греј

Лондонски Тотенхем го комплетираше денеска трансферот на еден од најголемите англиски фудбалски таленти Арчи Греј од второлигашот Лидс, потпишувајќи со ...

Погба: Напорно тренирам за што побрзо да се вратам на теренот

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Пол Погба даде изјава за својата иднина. - Сè уште сум фудбалер. Не обрнувајте внимание на луѓето кои велат дека сум се ...

Атлетскиот клуб „Делта“ севкупен победник во Купот на Македонија

Атлетскиот клуб „Делта“ од Скопје е севкупен победник во Купот на Македонија во сениорска конкуренција што изминатиот викенд се одржа на Националната арена ...

Кек: Се надевам дека Евро 2024 ќе биде почетна точка за иднината на словенечкиот фудбал

Селекторот на словенечката фудбалска репрезентација Матјаж Кек се осврна на синоќешниот пораз од Португалија (0:0, пенали 0:3) во осминафиналето на Евро 2024. - Сакам ...