Спорт

На Латвијците отсега и со закон им е забрането да играат против Руси и Белоруси

Латвискиот парламент изгласа закон со кој на репрезентациите во сите спортови им се забранува да играат натпревари против Русија и Белорусија во знак на ...

Македонските фудбалери на 25 март против Црна Гора во Анталија

Македонската фудбалска репрезентација идниот месец ќе одигра пријателски натпревар против Црна Гора на неутрален терен. Натпреварот, како што соопшти ...

Де Брујне го престигна Руни за најмногу асистенции во Премиер лигата, само двајца играчи се пред него

Играчот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е меѓу првите тројца по бројот на асистенции во целата историја на Премиер лигата. Триесет и ...

Дурант: Во Бруклин не поминавме доволно време заедно со Харден и Ирвинг

Кошаркарот на Феникс санс, Кевин Дурант одговори на прашањето што му недостасуваше на ѕвезденото трио во Бруклин. Дурант заедно со Џејмс Харден и Кајри Ирвинг не ...

Клоп: Можевме да му дадеме на Челзи уште еден или два гола

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го пофали својот тим по синоќешната победа над Челзи (4:1) во натпреварот од 22. коло на англискиот шампионат. Германецот смета дека ...

НБА го објави составот на „Ѕвезди во подем“ за Ол-стар викендот

НБА го објави списокот за натпреварот со „Ѕвездите во подем“. Дваесет и еден НБА играч, вклучувајќи ги дебитантите Виктор Вембањама и Чет Холмгрен, и седум ...

Касемиро: Тен Хег минатата сезона покажа дека Манчестер jунајтед може да расте под негово водство и е способен за големи достигнувања

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Касемиро верува дека Ерик тен Хаг може да го однесе тимот на повисоко ниво. - Не сум јас личноста која одлучува кој да ја преземе ...

Реал Мадрид ќе му понуди на Крос продолжување на договорот за една година

Германскиот фудбалски интернационалец Тони Крос може да го продолжи договорот со Реал. Клубот од Мадрид одлучи да склучи нов договор со 34-годишниот играч од ...

Гвардиола не планира да го напушти Манчестер сити по крајот на сезоната

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, одговори на прашањето дали ќе остане во тимот по завршувањето на сезоната 2023/24. Педесет и тригодишниот Шпанец го води ...

Чави ја напушта Барселона на 30 јуни

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез, најави дека ќе го напушти каталонскиот гигант на кракот од сезоната, по синоќешниот сензационален пораз од Виљареал (3-5) во 22 ...