Спорт

Изнер најави повлекување од тенисот по УС Опен

Американскиот тенисер Џон Иснер објави дека ќе стави крај на тениската кариера по УС Опен. - После 17+ години на АТП, време е да се збогуваме со професионалниот ...

Роналдо по пласманот на Ал Наср во азиската Лига на шампиони: Никогаш не се откажувај

Фудбалерот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо реагираше на влезот на клубот во групната фаза од азиската Лига на шампиони.  - Тежок натпревар, но важна победа за ...

Прогласување највело општина во Скопје

Здружението на граѓани Центар за одржливи иницијативи, во соработка со групата ентузијасти со цел подобро велосипедско Скопје - НаТочак, денеска на ...

САД водат по бројот на медали на Светско првенство во атлетика

Соединетите Американски Држави се лидер на табелата медалисти на Светско првенство во атлетика кое се одржува во Будимпешта. Американците имаат вкупно девет ...

Ѓоковиќ го победи Алкараз и го освои турнирот во Синсинати

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во финалето на турнирот во Синсинати го совлада Шпанецот Карлос Алкарас со резултат 5:7, 7:6 (9:7), 7:6 (7:4). Средбата траеше 3 часа и 50 ...

Алегри: Киеза може да постигне 14-16 гола оваа сезона

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри очекува ефикасна сезона за Федерико Киеза кои беше стрелец на првиот гол синоќа во натпреварот од првото коло во Серија ...

Ѓоковиќ лесно до полуфиналето во Синсинати

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ победи во ноќеска во четвртфиналето на турнирот во Синсинати. Во два сета вториот светски рекет го победи Американецот Тејлор Фриц ...

Шаховски турнир по повод 75 години од основањето на Шаховскиот сојуз на Македонија

Шаховски турнир по повод 75 години од основањето на Шаховскиот сојуз на Македонија, чиј прв претседател беше Блаже Конески ќе се одржи денеска во Спомен домот ...

СПОРТУВАЈ СО НАЈДОБРИТЕ: БРЕНД АМБАСАДОРОТ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА, КИРЕ ЛАЗАРОВ СПОРТУВАШЕ СО ДЕЦА ВО ОХРИД

Под слоганот „Спортувај со најдобрите“, Видеолотарија Касинос Австрија заедно со своите бренд амбасадори иницира спортски натпревари за деца, со цел да ...

Почнува 47. издание на одбојкарскиот турнир „Чајка“

Во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје од денес до недела ќе се одржи 47-то издание на меморијалниот одбојкарски турнир „Чајка“. Годинава турнирот има ...