Во живо

Македонија

Најнови вести

МЗ: Во ковид-центрите во земјава се лекуваат 1.699...

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективнит...

Од Влада ги демантираат информациите на Милошоски ...

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот А...

Трајче Заев демантира дека комбето со марихуана е ...

Трајче Заев - братучед на македонскиот премиер Зоран Заев, чие име опозициската ВМРО-ДПМНЕ го пов...

Струмица со месеци мака мачи со диви депонии

Изминатава недела седум физички и правни лица се фотографирани како фрлаат отпад на забранети лок...

Милошоски изнесе нови сознанија за давањето македо...

„Досега видовме дека МВР на Спасовски и Заев издало македонски пасоши со лажни идентитети н...

Села: Некој не зел плата два месеци, но граѓаните ...

Овие луѓе за кои јас зборувам 30 години не земаат никаква плата, немаат право ни да конкурираат з...

Невработеноста чука на вратата на истокот од држав...

Компаниите и работниците се уште чекаат на државна помош. Петтиот сет мерки за помош на фирмите и...

Вчера 140 сообраќајни казни во Скопје - 78 од нив ...

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски конт...

Вакцинација на новинари и медиумски работници в по...

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполниј...